Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Děti mají nový podmořský pokoj

Jako na louce i v podmořském světě se budou cítit děti v novém nadstandardním pokoji na dětském oddělení jihlavské nemocnice. V těchto dnech skončila oprava pokoje, kde je místo také pro rodiče. Samostatný nový nadstandardní pokoj tak mají velcí i malí pacienti dětského oddělení.
 

 
 

Pokoj je laděn do modro-zelené barvy. Koupelna je jako velké akvárium, ryby a chobotnice jsou na obkladech, závěsu u sprchového koutu a dokonce i na sedátku na toaletě. „Pobyt v nemocnici se dětem snažíme co nejvíce zpříjemnit. Důležité je nejenom odborné zázemí, ale i prostředí.  Chceme, aby se u nás i se svými rodiči cítili skoro jako doma, proto i pokoj je veselý a barevný,“ vysvětluje vrchní sestra dětského oddělení Simona Hájková.

Ročně je na dětském oddělení hospitalizovaných zhruba 4300 dětí a 1600 doprovodů. „Ti starší jsou mnohdy rádi, že jich může být víc na jednom pokoji a popovídají si, takže ne každé dítě touží po soukromém nadstandardním pokoji,“ usmívá se primář dětského oddělení Milan Svojsík.

Návrh interiéru a doplňků byly v režii vrchní sestry Simony Hájkové. Peníze na opravu pokoje se podařilo získat díky výtěžku ze IV. Charitativního plesu pořádaného pro dětské oddělení Jiřím Šikýřem a z části výtěžku charitativního večera pořádaného pro dětské oddělení Clubem XANADU, za což moc děkujeme. Nyní máme opravený nadstandardní pokoj na oddělení pro velké děti od 6 do 18 let a nově také pro malé děti do 6 let.  

Na fotografie pokoje se podívejte do naší fotogalerie.

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 16.6.2014 / 16.6.2014

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies