Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Deky vyrobené v jihlavské nemocnici zahřejí děti v Africe

V Africe ochrání děti před mrazem deky vyrobené pacienty a sestřičkami v jihlavské nemocnici. V těchto dnech odeslali z geriatrického oddělení balík plný pletených čtverců, které poslouží pro zahřátí před zimou. Do pletení se tak během čtyř měsíců pustily desítky lidí.
 

 
 

Projekt „Upleť čtverec“ funguje již sedmým rokem. „Jde o to uplést nebo uháčkovat čtverec o rozměrech dvacet na dvacet centimetrů. Čtverce se mají potom zaslat do Afriky a až na místě z nich dobrovolníci sešijí deky pro děti,“ vysvětluje Jaroslava Pecková z geriatrického oddělení. Právě tam tvořili čtverce pacienti a postupně se zapojily také sestřičky z několika oddělení. „Vše se rozjelo postupně. Pacienti pletli na pracovní terapii, a když se to dozvěděly další a další sestřičky, informace se pomalu začala šířit a s ní nám i přibývalo napletených čtverců,“ říká Jaroslava Pecková s tím, že nakonec se podařilo během čtyř měsíců nashromáždit 240 čtverců, které na geriatrii zabalili a odesílají je do Afriky.

Projekt „Upleť čtverec“ funguje již sedmým rokem, v Česku zhruba rok. Za dobu existence se do pletení zapojilo dvanáct tisíc lidí z více než padesáti zemí světa. Deky pomůžou před mrazem dětem, které v Africe spávají na hliněné zemi.

Nemocnice Jihlava | Vaše nemocnice

uplet ctverec

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Zachrlová
Vytvořeno / změněno: 14.9.2015 / 14.9.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Tiskové centrum

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies