Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Čím lepší ICT, tím lepší zdravotní péče

V rámci projektu „Virtualizace serverové infrastruktury v NJ“ pořídila jihlavská nemocnice nový hardware a software a rozšířila stávající virtualizaci. Byly zakoupeny 2 nové servery, které ve spojení s tím původním tvoří komplexní virtuální prostředí. V tuto chvíli je tak možné přejít ze starých stojanových serverů do takto vytvořeného virtuálního prostředí se zajištěním vysoké dostupností potřebných aplikací.
 

 
 

Nemocnice Jihlava si je vědoma toho, že pro její fungování je naprosto nezbytné dobré technologické zázemí. Jednou z jejích priorit je zajištění bezproblémového provozu informačních a komunikačních technologií. Zajištění vysoké dostupnosti klíčových aplikací a ochrany dat je čím dál tím důležitějším požadavkem na každé zdravotnické zařízení, neboť ztráta dat či výpadek různých IT systémů může napáchat velké škody. Platí, že čím sofistikovanější informační a komunikační technologie máte, tím lepší zdravotní péči můžete poskytovat!

V rámci projektu „Virtualizace serverové infrastruktury v NemJi“ jihlavská nemocnice pořídila nový hardware a software jako upgrade a rozšířila stávající virtualizaci. „Nemocnice nakoupila dva nové servery, které ve spojení s původním serverem tvoří komplexní virtuální prostředí. V tuto chvíli je tak možné postupně přejít ze starých stojanových serverů do takto vytvořeného virtuálního prostředí se zajištěním vysoké dostupností všech potřebných aplikací,“ popisuje projekt vedoucí oddělení informačních a komunikačních technologií (ICT) Mgr. David Zažímal. Na všech třech serverech je nainstalovaná nejnovější verze virtuálního prostředí.

ICT oddělení jihlavské nemocnice má v současné době na starosti zhruba 30 serverů, z čehož je nyní 20 ve virtuálním prostředí. Vedle toho oddělení zajišťuje provoz 600 počítačů a 450 tiskáren.

Projekt byl realizován za finanční podpory kraje Vysočina v rámci dotačního titulu „Rozvoj ICT v organizacích zřizovaných krajem – dotace poskytované nemocnicím“. Projekt stál takřka 900.000 Kč, přičemž díky dotaci nemocnice na projekt získala 600.000 Kč, což je 67% celkových nákladů.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Veronika Pysková
Vytvořeno / změněno: 24.8.2010 / 24.8.2010

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies