Orientační nabídka

Nemocnice Jihlava

Mobilní verze webu

Centrum pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy

 

 
 

Certifikované centrum pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy

Neurologické oddělení Nemocnice Jihlava získalo certifikaci Centra pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy. Naše centrum poskytuje vysoce specializovanou diagnostickou a léčebnou péči pacientům, kteří byli pro bolesti hlavy již vyšetřováni a léčeni a u kterých se standardní dostupnou léčbou dosud nepodařilo jejich obtíže zmírnit.  Věnujeme se komplexní terapii celé škály bolestí hlavy, spolupracujeme s ambulantními neurology i praktickými lékaři a specialisty z jiných oborů. Centrum má návaznost na lůžkové neurologické oddělení a pomocné vyšetřovací metody (RTG, CT, MRI, angiografii, ultrasonografii, elektrofyziologickou laboratoř). K dispozici jsou i konziliární služby dalších medicínských oborů, včetně neuropsychologie.

Zatím jako jediní na Vysočině jsme díky certifikaci a smluvním jednáním se zdravotními pojišťovnami získali možnost nabídnout pacientům s migrénou v našem kraji i nejmodernější biologickou léčbu monoklonálními protilátkami, která cílí přímo na specifické receptory v mozku. První zkušenosti s touto novou metodou léčby jsou velmi nadějné.

Biologickou léčbu migrény mohou podstoupit pacienti, kteří projdou přísnými indikačními kritérii, stanovenými SÚKL. Podmínkou jsou četné záchvaty migrény, které dosud nereagovaly na standardní léčbu (musí být doložena nedostatečná účinnost u nejméně 2 běžně dostupných léků na migrénu, užívaných po dostatečně dlouhou dobu). Pokud následně není léčba monoklonálními protilátkami prokazatelně účinná, musí být ukončena (důvodem je mimo jiné vysoká finanční náročnost biologické léčby).

Informace k objednání

Pacienti z Jihlavska se mohou objednávat na doporučení praktického lékaře, nebo odborného lékaře – neurologa, pacienti z jiných okresů pouze po doporučení od ošetřujícího neurologa.

Ke vstupnímu vyšetření je nutné s sebou přinést lékařskou dokumentaci o předchozích vyšetřeních a léčbě, zejména podrobný záznam o dosud užívané profylaktické léčbě s přesně zaznamenaným časovým obdobím (minimálně však 3 měsíce terapie), maximální dosažené dávce léku a případném důvodu vysazení léčby.  K vyšetření je nutný také denní záznam bolestí hlavy, kde pacient pečlivě zaznamenává po celý kalendářní měsíc dny s bolestí hlavy, typ a počet užitých tablet léků proti bolesti a u žen jsou navíc vyznačeny i dny s menstruací. 

Objednání pouze po předchozí telefonické domluvě:

MUDr. Jana Nováková                 tel.č.: 567 157 652                            (PO, ČT 13:45-15:00)

MUDr. Helena Waszniowská        tel.č.: 567 157 652                            (ÚT 9:00-12:30)

MUDr. Markéta Škodová              tel.č.: 567 157 718 nebo kl. 318      (ČT 9:00-12:30)


 
Zodpovídá: MUDr. Radek Ampapa
Vytvořeno / změněno: 28.1.2020 / 28.1.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze